Vážení vínomilovníci a priaznivci Banskej Štiavnice,

blíži sa termín festivalu VULKÁN. Jeho cieľom je popularizácia vín zo štiavnickej sopky a ich zasadenie do kontextu vín zo sopiek v Európe. V prvom ročníku sa nám podarilo predstaviť tri oblasti: Štiavnicu, slovenský Tokaj, a maďarskú sopku Somló. Pre tento ročník sme oslovili opäť tri sopky: Štiavnicu, Szent György-hegy z Maďarska a vulkanickú oblasť Štajersko z Rakúska. Po viacmesačnej komunikácii nám vinári z Rakúska vypovedali účasť. Po zvážení všetkých možností a dôsledkov sme sa rozhodli, že festival bez kompletného naplnenia našich zámerov a tiež prísľubov Vám – návštevníkom, neuskutočníme.

Veľmi nás to mrzí, ale veríme, že naše rozhodnutie sa stretne s Vašim pochopením. Už teraz začíname pracovať na tom, aby sa budúci ročník festivalu VULKÁN vydaril aj za osobnej prítomnosti zahraničných vinárov. Ďalší VULKÁN bude 5. – 6.3.2021.

Veríme, že nám zachováte svoju priazeň a stretneme sa všetci v Banskej Štiavnici ešte tohto roku na festivale Štiavnická vínna špacírka 5.- 7.11.2020. Ak chcete byť informovaní o oboch festivaloch a termíne spustenia predaja vstupeniek, prihláste sa prosím na odber newslettra na stránke stiavnicavino.sk.

Tešíme sa na Vás!

Miroslav Bahna & Igor Kuhn
organizátori